Projektowanie obiektów przemysłowych

PROJEKTOWANIE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi w zakresie wielobranżowego projektowania inwestycji budowlanych w całości lub w wybranych przez Państwa etapach; rodzaj i zakres prowadzonych prac zależy wyłącznie od potrzeb naszych klientów. Dzięki doświadczonemu zespołowi inżynierów sprostamy każdemu, nawet najtrudniejszemu zadaniu, czego dowodem są nasze liczne realizacje projektowe na terenie Polski jak również Francji oraz Belgii.

Opracowujemy projekty konstrukcji żelbetowych, stalowych, hal magazynowych, produkcyjnych, budynków i obiektów przemysłowych, od momentu wszczęcia procedur administracyjnych poprzedzających rozpoczęcie prac projektowych, poprzez tworzenie koncepcji inwestycji uwzględniającej indywidualne potrzeby klienta, na przygotowaniu wielobranżowej dokumentacji technicznej wraz z wymaganymi uzgodnieniami oraz pozwoleniami kończąc. Projekty tworzymy z uwzględnieniem obowiązujących norm i przepisów zarówno ogólnobudowlanych jak i branżowych, korzystając z wieloletniego doświadczenia naszych inżynierów, zdobytego w kraju oraz za granicą. Rozwiązania techniczne w dokumentacji projektowej dobieramy zawsze z uwzględnieniem możliwości finansowych przewidzianych dla danego przedsięwzięcia oraz potencjału firm wykonawczych, dzięki czemu proces realizacji inwestycji przebiega szybko i sprawnie. Projektując w ten sposób z powodzeniem łączymy aspekt ekonomiczny z bezpieczeństwem i solidnością, co jest gwarancją zadowolenia klientów, którzy powierzyli nam prowadzenie swoich inwestycji.

Każdy projekt posiada odrębną analizę finansową, niezbędne do ustalenia kosztów realizacji kosztorysy ogólnobudowlane i branżowe oraz specyfikacje wykonania i odbioru robót.

Przy projektowaniu korzystamy z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych narzędzi komputerowego wspomagania projektowania dostępnych na rynku, jak chociażby służący do wykonywania obliczeń statyczno-wytrzymałościowych Autodesk Robot Structural Analysis Professional, czy umożliwiający tworzenie kompletnego, trójwymiarowego modelu obiektu program Tekla Structures. Ponadto dysponujemy oprogramowaniem Autodesk AutoCad oraz MegaCad służącymi do obsługi i koordynacji projektów architektonicznych, konstrukcyjnych i branżowych oraz liczną grupą programów specjalistycznych, przeznaczonych do realizacji projektów w ich poszczególnych etapach.

Poza kompleksowym wykonaniem projektów oferujemy Państwu pomoc w przygotowaniu dokumentacji częściowych, z których najważniejsze to:

projekty fundamentów
projekty konstrukcji stalowych
projekty konstrukcji żelbetowych
dokumentacje warsztatowe i wykonawcze konstrukcji stalowych
dobór i rozkroje płyt warstwowych, blach trapezowych, paneli ściennych
projekty przyłączy obiektów do sieci zewnętrznych
projekty instalacji wewnętrznych wszystkich rodzajów
świadectwa charakterystyki energetycznej
inne

Posiadamy również dużą bazę gotowych projektów hal stalowych o różnej wielkości, funkcji i przeznaczeniu.